Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lexus LF-A: Formule 1 pro každý den

Lexus LF-A ConceptPrvní čistokrevný supersport v historii luxusní japonské značky Lexus se jmenuje LF-A. Soupeře bude prohánět víc než třísetdvacetikilometrovou rychlostí.

Koncept LF-A se prozatím objevuje na světových autopřehlídkách jen jako koncept, ale konkurence musí být na pozoru. Tohle auto skoro najisto vyrazí do sériové výroby. Na podzim v Tokyu bude k vidění definitivní verze.

Pokud někomu vrtalo hlavou, proč automobilka zaměřená na hýčkání pánů ředitelů ve svých limuzínách investuje miliony a miliardy do Formule 1, odpoví mu nová japonská střela do posledního písmenka.

LF-Ačko by mohlo být alternativou klasickým sportovním klenotům z Itálie, Anglie a Německa. Nový lexus je 440 centimetrů dlouhý, rozvor je 258 cm; do výšky má 122 a do šířky 186 cm.

Pod štíhlou dlouhou kapotou bude řádit pětilitrový desetiválec, který má na zadní nápravu posílat pět set koní výkonu. Maximální rychlost přesahuje třístadvacítku.

Pneumatiky mají vpředu rozměr 265/35 R20, vzadu jsou 305/30 stejného průměru.

Podle serveru Motorbox je autorem designu Leonardo Fioravanti. Designér, který déle než dvacet let pracoval pro Pininfarinu, po angažmá u Ferrari, Fiatu a Toyoty má teď vlastní designérské studio.

Lexus LF-A ConceptLexus LF-A ConceptLexus LF-A ConceptLexus LF-A ConceptLexus LF-A ConceptLexus LF-A ConceptLexus LF-A ConceptLexus LF-A ConceptLexus LF-A Concept