Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příprava na léto podle Porsche: 911 Turbo Cabriolet

Porsche 911 Turbo Cabriolet

Už dvacet let staví Porsche otevřené verze svých turbo-devětsetjedenáctek. Před rokem a půl automobilka ze stuttgartského předměstí Zuffenhausen představila uzavřené Turbo s kódovým označením 997, na kabriolet se dostalo právě teď. K ceně 126 600 euro (asi 3,6 milionu korun) je třeba připočítat daň, pak bude 2+2 místný kabriolet, který schopný uhánět víc než třístovkou, váš.

Po technické stránce se nic neměnilo. Výztuhy přidaly 70 kilogramů na váze. Šestiválec s objemem 3,6 litru přeplňují dvě turbodmychadla vybavená systémem variabilního nastavování lopatek turba. Maximální výkon je 480 koní (353 kW), na všechna čtyři kola přenáší převodovka 620 Nm, krátokodobě ovšem díky funkci overboost musí zvládnout zátěž až 680 kroutících newtonmetrů. Výrobce udává  kombinovanou spotřebou 12,9 litru, ve které ale pravděpodobně ani on sám moc nevěří...

Plátěnou střechu je možné skládat a rozkládat ještě do padesátikilometrové rychlosti. Trvá jí to asi 20 sekund.

Bezstřeché porsche jede až 310 kilometrů v hodině. Z nuly na stovku se s manuální převodovkou rozjede za 4 sekundy, s automatem Tiptronic na ní bude o 0,2 sekundy dříve. O zastavení se pak starají brzdy z jedinečné Carrery GT s šestipístkovými třmeny, za příplatek turbocabriu u porsche namontují brzdy keramické.

Porsche 911 Turbo CabrioletPorsche 911 Turbo CabrioletPorsche 911 Turbo Cabriolet